kysuce_pocasie

Maximálna teplota 26,6 stupňov

Rýchlo sa blíži leto a je to už aj vidieť na druhom najchladnejšom mieste na Slovensku. Totiž dnes už po 7. krát za tento rok prekročila teplota 25 stupňov čo je letný deň. Pred dvoma týždňami bola v Turzovke nameraná teplota 27,3 stupňov. Dnes sa to podarilo takmer zopakovať. Bolo nameraných 26,6 stupňov o 12:03.
Aj keď búrky z tepla vznikajú od 16 - 27 stupňov, zatiaľ sa dnes žiadna neobjavila.
Zajtrajší deň sa z pohľadu meteorológov javí ako veľmi teplý:

TURZOVKA:
Jasno alebo len mala oblačnosť.
Najnižšia ranná teplota 12 až 10 °C.
Najvyššia denná teplota 27 až 29 °C.
Prevažne J vietor 1 až 3, v nárazoch 3 až 9 m/s.

Po teplom utorku čaká Kysuce tlaková níž.
Dokonca je nočná teplota takmer vyrovnaná s dennou!

Oblačno až zamračene a dážď.
Najnižšia ranná teplota 17 až 15 °C.
Najvyššia denná teplota 17 až 19 °C.
Prevažne J vietor okolo 5, v nárazoch 11 až 15 m/s.


 


Komentáře k článku

weather_dt říká
26.05.2009

Robo: presne tak, bolo by to dost zaujimave pozorovanie, hlavne v zime

Robo ZH říká
25.05.2009

Osobne by som bol fakt zvedavý na teplotu v takých Kyslinkách. Majú zaujímavú polohu. Ak by sa dolina trhala od V alebo SV ako je to v Oravskej Lesnej, tak by tam bolo fest chladno a Orava by si ani neprdla, pretože reliéf proste nepustí :) SHMÚ zabúda na takéto miesta mimo civilizácie, čo sa týka staníc, ale je pravda, že je málo peňazí. No Kyslinky v Poľane by boli top stanicou, ak by boli otvorené od SV :P

Robo ZH říká
25.05.2009

Tak tak. Ani Kysuce by som nedal ako 2. najchladnejšiu oblasť. Ide o nadmorskú výšku a nie o postavenie sever-juh. Pretože Slovensko nie je až také veľké aby rozdielmi teplôt napr. v 800m na Orave a napr. na juhu stredného Slovenska boli nejaké extra výrazné. Na Slovensku záleží od prúdenia a tie rozdieli v rovnakej nadmorskej výške nie sú ani 1°C, často je na juhu chladnejšie ako na severe. Ako príklad uvediem moju stanicu(826m n.m.) a Telgárt(901m n.m.). Často pozorujem buď nižšiu alebo vyššiu teplotu u mňa ako v Telgárte. V zime sa vyrovnávame s oblasťami ďaleko na severe, ani Telgárt za nami nestíha, no v lete máme maximá vyššie o cca. 0,5-1°C. Druhá vec je orografické postavenie. Stanicu mám vo veľmi miernej(z 850m n.m.-826m n.m.) dolinke orientovanej na SV. No aj to stačí na veľmi rýchle poklesi teplôt počas noci. Liesek nekomentujem, je len o kúsok nižšie a teploty mám na stanici nižšie aj o 2-3°C a pozri sa kde leží Liesek a Detvianska Huta.

kysuce_počasie říká
25.05.2009

weather_dt - ja ti vravím.. mam doma meteorologickú stanicu v tieni a zatiaľ mera dobre ma len 3 mesiace. ale to teplo ma tiež prekvapilo... Typoval som juh Slovenska ako najteplejšie MIESTO.

weather_dt říká
25.05.2009

západ a sever je fakt dnes najteplejší, 25-30°C je od Žiliny, Sliač, až po BA. Na Východoslovenskej nížine je naprotitomu len 23°C.

weather_dt říká
25.05.2009

Robo ZH, fakt si trafil do cierneho tou otazkou:) pre kysuce: Robo napisal mieste nie meste, Oravská Lesná nie je mesto a je len cca najchladnejšou 10. obcou na Slovensku. Inak nič nemam proti, ale niektore detaily fakt nesedia. Zaujimave, ze sa na Kysuciach oteplilo az na 26,6°C (dufam ze je to nie amaterske meranie), doteraz som nameral v DT maximum +27,2°C, no dnes bolo až 28,1°C a ešte to môže ísť vyššie, keďže je len 15:30.

kysuce_počasie říká
25.05.2009

nepovedal som na ktorom meste ale "mieste" tým som mal namysli Kysuce! Orava má len najchladnejšie mesto ale podľa regiónov je to: 1. Liptov 2. Kysuce 3.atd... xD

Robo ZH říká
25.05.2009

"na druhom najchladnejšom mieste na Slovensku" a to je aké? A rád by som poznal aj to prvé, ak mi napíšeš Oravská Lesná, tak bez komentára :)Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

e-mail: ondrejblazek@centrum.sk

Ankety

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Predpoveď

In-počasie

Počítadlo návštev

Počasie pre ČR

BlueBoard.cz

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí